Další ročník běhu poselství za námi

V neděli 5. října se uskutečnil přeběh napříč okresem, zvaný také jako BĚH POSELSTVÍ. Již počtvrté se běželo na trati z nejnižšího do nejvyššího bodu okresu. Letos se zúčastnilo 26 běžců. Nejlepším mužem jednotlivcem se stal Daniel Orálek, který doběhl v čase 2:44:18. Tímto časem vylepšil rekord o 22 minut. Nejlepší ženou, která trať zdolala sama, se letos stala Alena Žákovská v čase 4:05:44. Která také posunula rekord o 27 minut! V mužských dvojicích zvítězil Zdeněk Novák s Honzou Macurou. Ti doběhli do cíle v čase 3:00:42. V kategorii dvojice smíšené se nejlépe vedlo Zdeňce Komárkové a Hynku Skotákovi. Ti doběhli v čase 3:16:40. Nejlepšího letošního času dosáhla smíšená pětice v sestavě Vlasta Jágrová, Vladimír Buřt, Jan Peťovský, Jan Zemek a Víťa Kolář. Cílovou čáru protnuli v čase 2:39:51. Čímž zapsali nový rekord pro kategorii smíšená pětice. Absolutní rekord na této trati drží trojice Novák, Šamonil, Macura s časem 2:27:25, který zaběhli v roce 2012. Kompletní výsledky najdete zde. Všem jednotlivcům a týmům děkujeme za účast a budeme se těšit opět za rok. Fotky naleznete zde.