Prodejna

Ze současnosti

Dnes se prodejna nachází na ulici Svitavská 14/c. Na ploše 150 m² můžete vidět zhruba 50 kol, přibližně 30 typů elektrokol, koloběžky, velký výběr letního i zimního oblečení, vybavení pro camping a outdoorové aktivity, lezecké vybavení. V zimě zde naleznete široký sortiment vybavení pro běžecké lyžování. Podrobnější přehled zboží, které u nás můžete zakoupit, najdete v sekci sortiment. Samozřejmě nejlepší je rozhlédnout se přímo na prodejně, kde Vám ochotně poradí buď Zdeněk Novák, nebo Michal Pekárek. Jsme jen dva, tím pádem přesně víte na koho se obrátit.
Servis můžete navštívit na adrese Svatopluka Čecha 7. Mechanik Vám seřídí, nebo opraví kolo, elektrokolo, koloběžku, kočárek a v zimě i lyže a snowboardy. Více informací o naší dílně v sekci servis.

Historie obchodu

V návaznosti na závodění na kole a v triatlonu, začal Zdeněk Novák pracovat jako mechanik jízdních kol v blanenském Cyklocentru, kterého se později stal spolumajitelem. Po rozdělení Cyklocentra a nasbíraných zkušenostech si Zdeněk Novák založil vlastní obchod se specializací na jízdní kola. Pod názvem KOLA NOVÁK se prodejna otevřela v roce 1997 v prostorách blanenského Centrumu. První rok jste mohli na obchodě vidět kola značek Fort a Rock Machine. Od roku 1998 se naše prodejna zaměřila na prodej značky Author, které jsme zůstali věrní do dnešních dnů. Ke každé cyklo prodejně samozřejmě patří i servis, o který se z počátku staral Mirek Spěvák. V roce 2001 ho vystřídal Robert Šamonil. Přibližně po čtyřech letech úspěšného chodu obchodu, jsme pro Vás otevřeli novou pobočku v Prostějově, která fungovala asi tři roky. V roce 2007 se prodejna přemístila z Centrumu do nových prostor na ulici Svitavská 14/c Blansko, hned vedle obchodního domu Billa. V roce 2010 jsme rozšířili sortiment o prodej elektrokol. Již od prvních let působnosti našeho obchodu na trhu, prodáváme vybavení pro většinu Outdoorových aktivit (viz. sortiment) a díky dlouholetým zkušenostem dokážeme odborně poradit. Po celou dobu podnikání zůstal Zdeněk Novák sportovcem tělem i duší – úspěchy v silničních i horských závodech kol, triatlonu a poslední dobou úspěchy v běžeckých vytrvalostních závodech. Mimo to doprovázel zrakově postiženého na závodech v cyklistice (tandem) a sjezdovém lyžování – 1. a 2. místo na MR.