SU-MO – první svezení

Author SU-MO … extravagantní a promyšlený počin firmy Author. Na první pohled zaujme snad každého. Působí hodně robusně a tak trochu těžkopádně. Ale skutečnost je jiná. Tento model je určen předeším k jízdě na sněhu a právě na tomto podkladu jsme ho také vyzkoušeli.

DSCN4964w DSCN4960w

Hlavní oporou tohoto modelu jsou kola o průměru 26 palců obutá do čtyřpalcových plášťů Maxxis Mammoth, které se na sněhové pokrývce pohybují s naprostou jistotou.
Každý pokyn, který jim přes 720 mm dlouhá řidítka dáte, plní snad ještě líp, než bylo Vaše očekávání. Obavy by se mohly týkat váhy tohoto kola. 16,4 kg je sice víc, než třeba běžný bike, ale možnost přesně zařadit 20 rychlostí Vás přesvědčí, že i v kopcovitém terénu budete zvládat. Absence odpružené přední vidlice je na místě.

DSCN4966w DSCN4968w

I když mě tento fat bike v náročnejších úsecích trati trošku potrápil, tak ovladatelnost hodnotím na jedničku. Běžné horské kolo bych tam asi nechal a dál šel po svých.
Na silnicích se SU-MO chová obstojně. Pokud se vyhnete ledovým plotnám (kde Vám bohužel ani tento typ kola stačit nebude), tak se na asfaltových komunikacíh ani tolik nenadřete.
Můj pocit po prvním testování by se dal označit slovem „nadšen“. Za 29990 kč dostanete stylové a spolehlivé kolo, na kterém se určitě nudit nebudete a které Vám umožní uspokojit cyklochoutky i v průběhu zimy.

Video z prvního testování ZDE.

Posted in Nezařazené.