Skotačící kozel zaštítil novou akci

kotrzina-logo

Všimli jste si už někde tohoto loga se skotačícím kozlem?
Jirka Skoták, hybná síla Společenství Kotržiny, přišel s dalším nápadem na bláznivou akci. Tentokrát dokonce údajně nekonečnou. Ve středu 29.4.2015 to vedlo k odstartovaní historicky 1. etapy duatlonu „NA VESELICKÓ ROZHLEDNU“ . Akce byla (a nadále bude) otevřena všem, co se chtějí proběhnout na kratší vzdálenost a rádi se pobaví. Na účastníka čeká přibližně minuta až dvě nekonečného běhu do schodů rozhledny a neméně výživná druhá disciplína. Ta bude proměnlivou, leč pevnou součástí každé etapy. Proběhlá 1. etapa nesla přívlastek rohlíková. Každý musel po startu sníst rohlík, zapískat a teprve potom běžet na vrchol rozhledny, kde čekal kravský zvon. Jeho zvonění ohlásilo dosažení cíle. Zvítězil Michal Pekárek z Horizontu Kola Novák s časem 168 sekund, přičemž rohlík mu zabral pouhých 103 sekund a vlastní výběh prozatím rekordních 65 sekund. Plným právem mu byl slavnostně předán putovní pohár pro nejlepšího a jeho jméno bude navždy zapsáno do podstavce (ten je v současné době ve výrobě). Rovněž putovní pohár pro nejrychlejší ženu převzala Hanka Blažková z oddílu Dobrovolní hasiči Obůrka. Nejpomalejší v jednotlivých kategoriích přebrali ceny útěchy v podobě sošky lepé ženy a pevného stojanu.
Záměrem iniciátorů tohoto podniku je vytvořit nekonečný ročník (tj. nekonečník) s termíny etap každou poslední středu v měsíci. Bude se tak možné lépe hecovat a sledovat změny ve výkonech. Tomu, kdo zrovna nepoběží, bude automaticky přidělen čas nejpomalejšího z dané etapy. Na další start pod rozhlednou jsou zájemci zváni na 27.5.2015 od 19:00 a ponese titul střelecká.

P.S. Pokud máte dojem, že nejde o sportovní, nýbrž zábavnou akci, tak máte pravdu. Přesto si někdy zkuste rozhlednu vyběhnout či jen vyjít ve svižném tempu…

Posted in Nezařazené.